Montesquieu Institute: from science to society

Drs. H.J. (Harry) van den Bergh

foto Drs. H.J. (Harry) van den Bergh
vergrootglas
bron: Beeldbank Nationaal Archief
Source: Parlement.com.

In de jaren zeventig en tachtig één van de buitenlandspecialisten van de PvdA-Tweede Kamerfractie. Voor hij Kamerlid werd buitenland-secretaris van de PvdA. Specifiek hield hij zich bezig met handelspolitiek, het Midden-0osten en mensenrechten. Hij trok zich in het bijzonder het lot van joden in de Sovjet-Unie aan en leidde een Kamercommissie die onderzoek deed naar de boycot van bedrijven met Joodse werknemers in de Arabische wereld. Hield zich later ook bezig met het aanschaffingsbeleid van defensiematerieel en was voorzitter van de commissie voor Defensie. Moest de Tweede Kamer verlaten nadat hij in opspraak was gekomen door dubieuze transacties in aandelen Fokker. Werd op latere leeftijd raadslid in Amstelveen.

PvdA
in de periode 1977-1987: lid Tweede Kamer

1.

First names

Harry Jacob (Harry)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amsterdam, 1 April 1942

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 8 June 1977 until 3 September 1987
  • lid gemeenteraad van Amstelveen, from 11 March 2006 until 16 March 2010
  • lid gemeenteraad van Amstelveen, from 27 March 2014 until 29 March 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/3)
  • voorzitter Hebrew University Netherlands Association
  • voorzitter Stichting Edukatief Programma Anne, from 2015

Previous (2/52)
  • strategisch adviseur El Bit Systems Ltd
  • lid Board of Governors Hebrew University Jerusalem

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/4)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Defensie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 1 December 1982 until October 1986
  • vicevoorzitter commissie Defensie en Bewapening (West-Europese Unie)

Honorary positions
honoray fellowship Hebrew University Jeruzalem, 2006

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/4)
  • Interpelleerde op 19 februari 1981 minister Van der Klaauw over het opschorten van humanitaire hulp vanuit de EG aan El Salvador
  • Diende in 1981 met zijn fractiegenoot Schelto Patijn een initiatiefwetsvoorstel in over regels voor het toetsen van ontwikkeling, produktie, aanschaf en plaatsing van wapensystemen aan het belang van de wapenbeheersing. Het voorstel werd later ingetrokken. (16.595)

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Bedankte als Tweede Kamerlid, nadat hij in opspraak was gekomen door mogelijke voorkennis bij beurstransacties. Van den Bergh zou in 1985-1987 gehandeld hebben in aandelen Fokker en in andere fondsen en daarmee grote bedragen hebben verdiend.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.