Montesquieu Institute: from science to society

J.A.M. (Jan) Reijnen

foto J.A.M. (Jan) Reijnen
vergrootglas
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Aimabel gemeentebestuurder die in de Eerste Kamer de deskundige woordvoerder was over binnenlandse zaken en woningbouwbeleid. Van jongsaf actief in de KVP en op 37-jarige leeftijd burgemeester in West-Friesland. Speelde als burgemeester van het Twentse Oldenzaal vele jaren een belangrijke rol in de Europese gemeentenbeweging. Was tien jaar burgemeester van Heerlen, maar nam ontslag na zijn benoeming tot voorzitter van de Raad van Toezicht op het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Werd daarvan later bestuursvoorzitter.

KVP
in de periode 1972-1977: lid Eerste Kamer

1.

First names

Johannes Andreas Maria (Jan)

2.

Personal data

Place and date of birth
Kaatsheuvel (gem. Loon-op-Zand), 3 February 1927

Place and date of death
Wassenaar, 7 April 2020

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • KVP (Katholieke Volkspartij), until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • burgemeester van Wervershoof, from 16 December 1964 until 1 August 1969
  • burgemeester van Oldenzaal, from 1 August 1969 until 18 November 1976
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 16 May 1972 until 20 September 1977
  • burgemeester van Heerlen, from 18 November 1976 until 1 May 1986
  • voorzitter Raad van Toezicht ABP (Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds), from 1 May 1986 until 1 January 1988
  • voorzitter bestuur ABP (Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds), from 1 January 1988 until 1 March 1997

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • plaatsvervangend lid Advies- en Arbitragecommissie Rijksdienst, from 17 October 1984
  • lid Advies- en Arbitragecommissie Rijksdienst (commissie-Albeda), around 1990

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was woordvoerder binnenlandse zaken en volkshuisvesting van de KVP-Eerste Kamerfractie

Dissenting voting behaviour (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
  • Was in Kaatsheuvel medeoprichter van de R.K. Huishoudschool Sint Angela en van de VVV
  • Was in de jaren 1954-1961 leider van de Nederlandse delegatie en spreker op internationale jongerencongressen in West-Europa

Campaign trail
  • Was in 1971 kandidaat in Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.