Montesquieu Institute: from science to society

K. (Klaas) Beuker

foto K. (Klaas) Beuker
vergrootglas
bron: Beeldbank Nationaal Archief
Source: Parlement.com.

Vertegenwoordiger van de conservatieve katholieken, die waarschuwde tegen de in zijn ogen toenemende zedenverwildering in Nederland. Als Tweede Kamerlid voor de RKPN, waarvan hij tevens voorzitter was, keerde hij zich tegen de KVP die volgens hem een te linkse koers volgde en tegen de liberalisering van de drugs- en abortuswetgeving. Keerde zich tevens tegen de moderniseringen in de (Nederlandse) Rooms-katholieke kerk. Groeide op in Friesland en zat op het kleinseminarie in het Limburgse Wijnandsrade en was later leraar in West-Friesland.

RKPN
in de periode 1972-1977: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

1.

First name

Klaas (Klaas)

2.

Personal data

Place and date of birth
Harlingen, 21 August 1924

Place and date of death
Hoogwoud (gem. Opmeer, N.H.), 9 October 2000

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • NRP (Nieuwe Roomse Partij), until January 1972
  • RKPN (Rooms-Katholieke Partij Nederland), from January 1972

4.

Main functions and occupations

  • hoofdonderwijzer, R.K. lagere school te Makkum, from 1957 until 1960
  • leraar Nederlands en geschiedenis, R.K. MULO-school "Sint Aloysius" te Hoorn, from 1960 until 1972
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 7 December 1972 until 8 June 1977
  • fractievoorzitter (eenmansfractie) RKPN Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 7 December 1972 until 7 June 1977

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • voorzitter "Titus Brandsma Stichting"
  • voorzitter Stichting RKPN (bevordering van R.K.-pers en publiciteit en R.K.-politiek in Nederland), around 1991

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Interpelleerde op 5 maart 1974 minister Van Doorn over de radio- en t.v.-zendtijd voor de RKPN. In de RKPN deed zich een splitsing voor, waarbij leden van de groepering "Club van Utrecht" tegen de zin van Beuker de bestuursfuncties innamen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Startte in 1979 vanuit de R.K. Titus Brandsma Stichting de actie "Trouw aan de Paus"

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.