Montesquieu Institute: from science to society

Drs. E.C. (Erik) Visser

foto Drs. E.C. (Erik) Visser
vergrootglas
bron: Fotobureau Stokvis
Source: Parlement.com.

D66'er van het eerste uur, die in de eerste D66-Tweede Kamerfractie buitenland-woordvoerder was. Studeerde geschiedenis en was voor zijn Kamerlidmaatschap journalist bij Het Parool. Mede-initiatiefnemer van een wetsvoorstel over beperking van de filmkeuring. Stapte na zijn Kamerlidmaatschap over naar de VVD.

D66
in de periode 1967-1972: lid Tweede Kamer

1.

First names

Erik Cornelis (Erik)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amsterdam, 19 June 1935

Place and date of death
Amsterdam, 27 October 1997

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • D'66 (Democraten 1966), from 24 October 1966 until 1974
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from June 1976

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 February 1967 until 7 December 1972
  • historicus Rijksmuseum te Amsterdam
  • lid Bureau van de Voorlopige WRR (Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid), from 1973 until 1 May 1976

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

lid curatorium Stichting "Het Parool"

Derived functions
ondervoorzitter vaste commissie voor Defensie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 29 September 1971 until 7 December 1972

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Diende in 1970 samen met Joop Voogd (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel inzake de verplichte filmkeuring in. Het door Anneke Goudsmit en later door Ineke Haas-Berger (PvdA) mede overgenomen voorstel werd in 1977 wet. (11.021)
  • Diende in 1970 een initiatiefwetsvoorstel in om gezinsleden die geen omroepkaart hadden de mogelijkheid te geven lid te worden van een omroepvereniging. Het voorstel werd later ingetrokken. (11.080)

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Medeoprichter van D'66
  • Was in de jaren'70 betrokken bij een mislukte poging van onder anderen Ed van Thijn en Wim Kok om een schaduwkabinet van PvdA, D'66 en PPR te vormen onder leiding van AndrĂ© Kloos.
  • Brak in 1976 met D'66 en werd lid van de VVD, omdat hij vond dat D'66 mislukt was en het door D'66 gesteunde kabinet-Den Uyl te links was

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.