Montesquieu Institute: from science to society

N. (Nico) Schuurmans

foto N. (Nico) Schuurmans
vergrootglas
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Katholieke vakbondsman en bestuurder uit Den Bosch, die in 1946 enkele maanden Tweede Kamerlid was en later vijftien jaar Eerste Kamerlid. Voorman van de Katholieke Arbeidersbeweging in het bisdom Den Bosch en vanaf 1949 21 jaar wethouder van de Brabantse hoofdstad. Als Kamerlid vooral woordvoerder op het gebied van het maatschappelijk werk.

KVP
in de periode 1946-1969: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

1.

First name

Nicolaas (Nico)

2.

Personal data

Place and date of birth
Orthen (gem. 's-Hertogenbosch), 1 February 1913

Place and date of death
's-Hertogenbosch, 13 December 1973

3.

Party/Movement

Party/Parties
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van 's-Hertogenbosch, from 2 September 1946 until 1 September 1970
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 October 1946 until 7 December 1946
  • wethouder (van sociale zaken) van 's-Hertogenbosch, from 6 September 1949 until 1 September 1970
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 17 February 1953 until 20 September 1955
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 6 November 1956 until 16 September 1969

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid bestuur Stichting Samivoz (Samenwerkende instituten voor zorgverlening), until December 1973
  • lid bestuur Stichting Craeyenburch te 's-Hertogenbosch, until December 1973

Derived functions (2/3)
  • voorzitter commissie van rapporteurs voor Maatschappelijk Werk (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 13 October 1967 until 12 December 1967
  • voorzitter vaste commissie voor Maatschappelijk Werk (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 12 December 1967 until 16 September 1969

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Voerde als Tweede Kamerlid niet het woord
  • Was woordvoerder maatschappelijk werk en onderwijs van de KVP-Eerste Kamerfractie

Dissenting voting behaviour (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
In de wijk Orthen staat het Nico Schuurmanshuis

Campaign trail
  • Was in 1952 Eerste Kamerkandidaat in en werd in 1956 en 1963 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.