Montesquieu Institute: from science to society

C.M. (Catherine) Ashton , baroness Ashton of Upholland

foto C.M. (Catherine) Ashton , baroness Ashton of Uphollandvergrootglas

Barones Catherine (Cathy) Ashton of Upholland (1956) was van 1 december 2009 tot 1 november 2014 Hoge Vertegenwoordiger van Buitenlands en Veiligheidsbeleid. Zij was in de Commissie-Barroso II tevens eerste vicevoorzitter. In 2008 volgde zij Peter Mandelson op als eurocommissaris voor handel. Barones Ashton leidde in de jaren tachtig projecten voor arbeidsparticipatie van gehandicapten. Daarna was zij voorzitter van de Gezondheidsautoriteit in Hertfordshire. In 1999 werd zij voor Labour lid van het Hogerhuis. Barones Ashton was onderstaatssecretaris van onderwijs, constitutionele zaken en justitie. In mei 2008 werd zij leider van Labour in het Hogerhuis.

in de periode 2008-2014: lid Europese Commissie, Hoge Vertegenwoordiger gemeenschappelijk buitenlands en veiligheidsbeleid


1.

First names

Catherine Margaret (Catherine)

2.

Personal data

Country
Verenigd Koninkrijk

Place and date of birth
Upholland (Lancashire, VK), 20 March 1956

opmerkingen over de naam en/of titel
Roepnaam is "Cathy"

3.

Party/Movement

Party
Labour Party (Arbeiderspartij, sociaaldemocratisch)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • directeur 'Business in the Community' (projecten voor gelijke kansen voor gehandicapten op de arbeidsmarkt), from 1983 until 1989
  • voorzitter Gezondheidsautoriteit in Hertfordshire, from 1998 until 2001
  • lid Hogerhuis, from 1999 until October 2008
  • parlementair onderstaatssecretaris van Onderwijs en Vakkennis, from June 2001 until 2002
  • minister voor gelijke kansen, ministerie van Onderwijs en Vakkennis, from 2002 until 9 September 2004
  • parlementair onderstaatssecretaris van Constitutionele Zaken, belast met nationale archieven en openbaar erfgoed, from 9 September 2004 until 8 May 2007
  • lid Privy Council, from May 2006 until October 2008
  • parlementair onderstaatssecretaris van Justitie, belast met mensenrechten, Europese zaken, internationale handel, informatierecht en administratieve rechtspraak, from 8 May 2007 until 3 October 2008
  • Leader van de Labour Party in het Hogerhuis (Lord President of the Council), from 27 June 2007 until 3 October 2008
  • lid Europese Commissie, belast met externe handel, from 3 October 2008 until 1 December 2009 (Commissie-Barroso I)
  • Hoge Vertegenwoordiger voor het Gemeenschappelijk Buitenlands en Veiligheidsbeleid en vicevoorzitter van de Europese Commissie, from 1 December 2009 until 1 November 2014 (Commissie-Barroso II)

5.

Other positions

Previous
  • voorzitter schoolbestuur
  • vicevoorzitter Nationale Raad voor Eenoudergezinnen

6.

Education

Academic education
  • economie, Universiteit van Londen

7.

Miscellaneous

Residence
Saint Albans

Titles of nobility
  • life peer, 1999

8.

Family

Marital status
gehuwd

Children
1 zoon en 1 dochter

Adopted
3 stiefkinderen