Agenda-items bij homepage Montesquieu
-
30-05Internationale conferentie ‘Parliamentary cultures in Europe: The ideal Parliament'
-
31-05Plenaire afsluiting Studentenparlement 2012-2013
-
05-06Debate 'Happy with the Dutch polder model?'
-
13-06Debat 'Bijensterfte in Europa'
-
14-06Debat 'De onzichtbare macht in Den Haag'
-
25-06Mini-Symposium 'Analyzing the Evolution of Policy Agendas: In Europe and North America'
-
03-07Actualiteitendebat
-
27-08Opening Zomerconferentie 2013
-
03-09Montesquieu Lezing 'Transparantie als machtsfactor'
-
04-09Actualiteitendebat
-
02-10Actualiteitendebat
-
04-10Congres 'De onafhankelijke rechter in tijden van bureaucratisering en bezuiniging'
-
11-10Debat 'Den Haag op de wereldkaart'
-
25-10Annual Congress in Maastricht
-
06-11Actualiteitendebat
-
08-11Debat 'Gezondheid: je eigen zorg?'
Debat 'Heeft de Tweede Kamer nog wel geheugen?' - Hoofdinhoud
| date | July 4 2012 17:15 - 18:30 |
|---|---|
| city | Den Haag |
| location | Nieuwspoort, Lange poten 10 |
| organisation | Democratie in Debat |
De doorstroming in de Tweede Kamer is sterk toegenomen. Sommige partijen kennen zelfs een maximum aantal termijnen. En dan zijn ook de kiezers voortdurend in beweging waardoor soms al weer snel een einde komt aan een Kamerlidmaatschap. Is het verlies aan ervaring dat daarvan een gevolg is niet een groot probleem en wordt niet te veel toegegeven aan de vermeende roep om 'vernieuwing'. Het Binnenhof is steeds meer een doorgangshuis.
Op woensdag 4 juli hebben Frans Weisglas (voormalig Kamervoorzitter), Bert van den Braak (kenner parlementaire geschiedenis), Hero Brinkman (lijsttrekker DPK) en kandidaat Kamerleden, waaronder SP-kandidaat Peter Kwint, PvdA-kandidaat Mei Li Vos en CDA-kandidaat Martijn van Helvert, met elkaar hierover gedebatteerd onder leiding van Max van Weezel.
Verslag
'Als Hero en ik in de Kamer komen, dan gaan wij er samen aan werken om die bestuurlijke patstelling te doorbreken.' - Mei Li Vos