Agenda-items bij homepage Montesquieu
-
30-05Internationale conferentie ‘Parliamentary cultures in Europe: The ideal Parliament'
-
31-05Plenaire afsluiting Studentenparlement 2012-2013
-
05-06Debate 'Happy with the Dutch polder model?'
-
13-06Debat 'Bijensterfte in Europa'
-
14-06Debat 'De onzichtbare macht in Den Haag'
-
25-06Mini-Symposium 'Analyzing the Evolution of Policy Agendas: In Europe and North America'
-
03-07Actualiteitendebat
-
27-08Opening Zomerconferentie 2013
-
03-09Montesquieu Lezing 'Transparantie als machtsfactor'
-
04-09Actualiteitendebat
-
02-10Actualiteitendebat
-
04-10Congres 'De onafhankelijke rechter in tijden van bureaucratisering en bezuiniging'
-
11-10Debat 'Den Haag op de wereldkaart'
-
25-10Annual Congress in Maastricht
-
06-11Actualiteitendebat
-
08-11Debat 'Gezondheid: je eigen zorg?'
Nieuwe generaties in de politieke arena - Hoofdinhoud
| date | May 25 2012 15:00 - 17:00 |
|---|---|
| city | Den Haag |
| location | Centrale Bibliotheek, Spui 68 |
| attending | C.E. (Chris) Aalberts, P. (Pieter) Guldemond et al. |
| organisation | Democratie in Debat |
Begin april 2012 werd de G500 gepresenteerd: een initiatief met als doel de stem van jongeren zwaarder te laten wegen in de politiek. Moeten jonge mensen inderdaad meer gehoord worden? Waarom zouden de politieke partijen daarvoor niet de bedding kunnen zijn? Is de ‘generationele beweging’ van G500 een serieus alternatief? En zijn er niet al genoeg manieren voor jongeren om politiek actief te zijn?
Het Montesquieu Instituut, Internationaal Perscentrum Nieuwspoort en ProDemos organiseerden een debat over nieuwe generaties in de politieke arena dat plaats vond op 25 mei in de Centrale Bibliotheek te Den Haag. Sprekers waren Martijn Hagoort (vertegenwoordiger G500), Pieter Guldemond (wethouder in Delft voor Studenten Techniek in Politiek), Chris Aalberts (dodocent en onderzoeker politieke communicatie Erasmus Universiteit/Haagse Hogeschool), Dennis Tak (vice President bij Jonge Socialisten) en Arrie Vis (voorzitter CDJA).
Het debat werd geleid door Kars Veling (directeur van ProDemos en ex-politicus) en Roos Wouters (politicoloog, publicist en debatleider).
Klik hier voor de verslaglegging van het debat.