Debat 'Idealen in de moderne democratie' - Montesquieu Institute

Montesquieu Institute from science to society

bij E. (Erik) Schoonhoven

Den Haag, Ridderzaal

Wordt de Tweede Kamer bevolkt door idealisten of juist pragmatici? Lopen idealisten niet al gauw vast in de weerbarstige praktijk van de politiek? Zou het zelfs zo kunnen zijn dat de politiek zoals we die nu kennen mensen met idealen afschrikt?

Er is een grens aan wat je via wetten en maatregelen voor elkaar kunt krijgen. Ook buiten de politiek zijn er manieren om idealen na te streven. Hoe verhouden die zich tot de parlementaire democratie? Een debat over de rol van idealen in de moderne democratie.

Het Montesquieu Instituut, Internationaal Perscentrum Nieuwspoort en ProDemos organiseerden een debat over de rol van idealen in de moderne democratie dat plaats vond op 11 mei in de Centrale Bibliotheek te Den Haag. Sprekers waren Job Cohen (o.a. oud-partijleider van de PvdA), Sylvia Borren (directeur Greenpeace Nederland), Kees van der Staaij (fractievoorzitter SGP in de Tweede Kamer) en Aik van Eemeren (mede-initiatiefnemer partij2030.nl).

Klik hier voor de verslaglegging van het debat.


1.

More about...

Contents